Aplikacje WEB - C# .NET Core

.Net Core jest stosunkowo młodym tworem firmy Microsoft. Został opracowany równolegle do .NET 4.6. Początkowo ogłoszono jego nazwę jako .NET 5.0, ponieważ wśród społeczności miał być następcą .NET 4.6. Nie jest to jednak prawda, jest to całkowicie nowy framework zbudowany od podstaw. Głównym założeniem powstania nowego frameworka była potrzeba przepisania istniejących rozwiązań do zmieniającej się ciągle infrastruktury sieciowej. Od powstania sukcesywnie dbano o możliwość uruchomiania niezależnie od systemu (windows, linux, osx). .Net Core pozwala na budowę pełnoprawnych aplikacji webowych i desktopowych w języku C#.


Aplikacje WEB - Angular PWA

Progressive Web Application, czyli w skrócie PWA opisuje najnowszy trend w tworzeniu aplikacji webowych. W dużym uogólnieniu można powiedzieć że taki tryb tworzenia stron internetowych jest nakierowany w mocnym stopniu na użytkownika korzystającego z urządzeń mobilnych. Dzięki takiemu zabiegowi użytkownicy otwierając stronę mają możliwość dodania jej do swojego smartfona jako skrót w postaci ikony aplikacji. Angular jest frameworkiem który pozwala na budowanie stron w bardzo interaktywnym stylu. Połączenie metodologi PWA z frameworkiem Angular pozwala tworzyć strony internetowe odbierane przez użytkowników mobilnych jako nowoczesne aplikacje.


PHP - Code Igniter 3/4

Codeigniter jest frameworkiem do języka PHP pozwalającym na lepsze zorganizowanie prac nad projektem w języku PHP. Lepsze zarządzanie projektem oraz jego struktura pozwala na oszczędność czasu i budżetu. Jest też na tyle elastycznie zbudowany, aby poprawki i modyfikacje zgłaszane były łatwe do wprowadzenia. Framework bazuje ten na wzorcu projektowym MVC oraz wspiera w pełni PHP 5.1.6 i nowsze.


Android - Kotlin

Kotlin to język wykorzystywany głównie do produkcji aplikacji mobilnych. Język ten jest nowy i zastępuje stare rozwiązania tej firmy takie jak Java. Język Kotlin zyskuje również coraz większą popularność poza systemami aplikacji mobilnych i określa się go jako następcę Javy. Język ten jest silnie typowany oraz pozwala korzystać z bibliotek swoich poprzedników.


iOS - Swift

Swift to język wykorzystywany głównie do produkcji aplikacji mobilnych. Język ten jest nowy i zastępuje stare rozwiązania tej firmy takie jak Objective C. Firma Apple kładzie coraz większy nacisk na jego rozwój. Język ten jest silnie typowany oraz pozwala korzystać z bibliotek swoich poprzedników.